DİĞER SEKTÖRLER

Hayvan Yemi

Aromsa, evcil hayvan mamaları ve hayvan yemlerinde kullanılabilecek aroma tasarımları ile, kuru mamaların içeriğinde bulunan diğer hayvansal ve bitkisel bileşenlerin baskın tatlarını maskeleyerek, tat ve koku alma duyuları oldukça kuvvetli olan evcil dostlarımızın seveceği tavuk, kuzu eti, sığır eti, somon, balık, pirinç, haşlanmış ve pişmiş tatların öne çıkarılmasını ve sevilerek tüketilmesini sağlamaktadır.

AB komisyonunun açıkladığı son rakamlara göre, sadece Avrupa Birliği’nde yaklaşık 5 milyon çiftçi gıda üretimi için hayvan yetiştiriyor. Bu da yaklaşık 130 milyar Euro gibi bir değer oluşturur. Hayvanların sağlıklı büyümesi için her yıl yaklaşık olarak 450 ton hayvan yemine ihtiyaç bulunmaktadır. Günümüzde yapılan geniş araştırmalar ve gelişmekte olan teknoloji sayesinde, hayvan sağlığını tehlikeye atmadan, yem kalitesi ve performansını sürekli arttırmak amaçlanmaktadır.

Hayvan yemlerine et ve baharat tadı veren aromalarımız, uzun Ar-Ge çalışmaları sonucu üretilip, bu ürünlerin daha çok tercih edilmesine olanak vermektedir. Kedi ve köpeklere yönelik kuru mamalar için ürettiğimiz aroma vericilerdeki “pişmiş yemek lezzeti”, evcil dostlarımızın bu mamaları keyifle tüketmelerini sağlamaktadır. Aromsa olarak, cezbediciliği yüksek en kaliteli yemlerin üretimi için balık yemlerine özel aromalar sunuyoruz.

Yüksek standartlarımızı kanıtlamak için 2018 yılında FAMI QS sertifikasını almaya hak kazandık.

Nargile aromalarımız için bizimle bağlantıya geçiniz.
Aromsa | Yaratıcı Çözüm Ortağınız | Diğer Sektörler | İlaç

İlaç

Hafif bir meyve kokusu ya da arkadan gelen ferahlatıcı bir mentol tadı, çoğu ürünün tüketiciler tarafından albenisini arttırmaktadır. Özellikle çocuk öksürük şuruplarında, ilacın acımsı lezzetini kapatarak, içimini kolaylaştırması nedeniyle çilek, muz ve portakal gibi aroma çeşitleri bu ürünlerdeki vazgeçilmez tatlar haline gelmişlerdir.

Aromsa olarak ürettiğimiz ilaç aromalarında, yeni bir tat kazandırmanın yanı sıra ürünlerdeki istenmeyen tatların maskelenerek, daha rahat tüketilmesini sağlamayı ve duyusal kalitelerini arttırmayı amaçlıyoruz.

Aromsa, işlevsel bileşenlerin kullanımdan kaynaklanan hoş olmayan koku karakterlerini maskelemek ve ürününüzün tadını güzelleştirmek amacıyla sayısız alternatif aromalar sunmaktadır.