SAKIZ, ŞEKERLEME VE ÇİKOLATA

Bazı tatlar hayatımız boyunca hafızamızdan çıkmaz. Tüm yaşantımız boyunca o lezzet ve koku, belli zamanlarda ve durumlarda yeniden aklımıza gelir. O belirgin lezzetle anılarımız arasında kurduğumuz ilişki, hayat boyu hiç kaybolmaz. Çoğu zaman keyifle ve gülümsenerek hatırlanır.

Çocukluğunuzun özlemleri, tatları ve sevinçleri olan bu lezzetleri daha derinden hissetmeniz için sizlere o lezzetleri hazırlıyoruz.

Şekerleme ürünleri kategorisinde;

  • Sert ve yumuşak şeker çeşitleri
  • Diğer şekerleme ürünleri - karamel, nuga, marshmallow, fondan, krokan
  • Şekerli-Şekersiz ve Tatlandırıcılı Sakız
  • Çikolata

Sakız, Şekerleme ve Çikolata Ürünlerine Uygun Aromalarımızı Keşfedin

Tüketicilerin bilinçlenmesi, sağlıklı ve temiz etiketli ürünlere olan talebin artması, çikolata ve şekerleme sektöründe üreticiler üzerinde yoğun bir baskı oluştursa da pazar hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Gelişmiş ülkelerdeki hızlı ve stresli yaşam koşulları, gelişmekte olan ülkelerin ise gelir seviyelerindeki iyileşme tatlı atıştırmalıklara olan talebin önümüzdeki yıllarda artacağını gösteriyor. Bu kategorideki ürünler temel besin maddeleri olmadığı gibi önceden karar verilerek değil, plansız ve anlık kararlarla satın alınıyor ve bu kararın en önemli sürücü gücü kendini ödüllendirme ve keyif alma. Dolayısıyla insanlar kısa ve orta vadede tatlı yemekten vazgeçmeyecek gibi görünüyor.

Sektörün dinamikleri incelendiğinde lezzet, bu ürün grubunda sağlık için bile olsa tüketicinin asla vazgeçmek istemediği bir parametre olarak karşımıza çıkıyor. Lezzet ve yapıda keyif verici unsurları kaybetmeden sağlık faydası olduğu bilinen girdilerle ürünlerin reçeteleri yeniden oluşturuluyor. Şeker tüketimine dair oluşan olumsuz algı tüketicileri bu riski almaya değecek “daha kaliteli, daha lezzetli, daha zengin bir içerik” gibi katma değeri yüksek ürünleri talep etmeye itiyor. Vanilya, kahve, kakao, şeker gibi tarımsal girdilerde yaşanan sıkıntılar, üreticileri hem kaliteli hem de ulaşılabilir ürünler sağlamak konusunda farklı çözümler aramaya yönlendiriyor.

Çikolata, karamel, sert şeker, yumuşak şeker, marshmallow ve sakız gibi ürünler için gerekli üretim alt yapısına sahip uygulama laboratuvarlarımızda, deneyimli ekiplerimiz ile, ürünler hazırlayarak müşterilerimizin reçete oluşturma ve mevcut reçetelerini revize etme süreçlerine katkı sağlıyoruz. Trendlere uygun yeni ürün portföyleri hazırlıyoruz.

Aromsa'da yeni bir ürün geliştirilirken, tüketim anındaki keyif ön plana çıkar.
Aromsa - Yaratıcı Çözüm Ortağınız - Sakız, Şekerleme ve Çikolata

Sakız

Çocukların en büyük eğlencesi olan sakız aslında genç yaşlı herkes için büyük bir keyiftir. Tatlı ve ferahlatıcı bir his yaratır. Bunula birlikte sakızın farklı faydaları da vardır. Sakız çiğneme, ağız için doğal bir savunma mekanizması olan tükürük üretimini hızlandırır. Nefesin ferahlığını sağlar, konsantrasyonu artırır, stresli ruh halinde kişiyi rahatlatır.

Sakızda dünyadaki en büyük trend ise kuşkusuz şekersiz ürünlerden yana. Tüketicilerin sakızlarda şekeri tercih etmemesi, bu konuda aromatisyenleri daha güçlü ürünler oluşturmaya zorluyor. Aromsa, sakız ürünleri için özel olarak geliştirdiği, uzun çiğneme süresi boyunca tat ve kokusunu muhafaza edebilen aroma çeşitlerini üretiyor. CamaromR markalı ekstrüde aromalarımız ile, sakızlarda tat ve koku kadar görsel etkiyi de güçlendiriyoruz. Mikrokapsül yapıdaki Kapsarom markalı ürünümüzün içerdiği sıvı aroma çiğneme sırasında ortama çıkıyor ve eşsiz bir performans gösteriyor.

Aromsa - Yaratıcı Çözüm Ortağınız - Sakız, Şekerleme ve Çikolata

Şekerleme

Tüm dünyada ve ülkemizde özellikle çocuklar ve kendini çocuk hissedenler tarafından sevilerek tüketilen şekerlemelerin parlak bir geçmişlerinin olması ve çocukların vazgeçemediği lezzet arkadaşları olmaları, şekerlerin gelişme süreçlerine olumlu bir ivme kazandırıyor.

Şekerleme grubu; sert şeker, yumuşak şeker, karamel, toffee, marshmallow, fudge gibi ürünlerden oluşuyor.

Aromsa, bu ürün çeşitliliğine farklı ve çocukların seveceği tatlar kazandırmayı hedeflemiş, bu amaçla şekerleme ürünlerine uygun özellikte geniş ve etkileyici bir lezzet profili oluşturmuştur. Sert ve yumuşak şekerler, jöle şekerler, drajeler, fondan, nuga ve benzeri ürünler ile ilgili yeni tatların geliştirilmesinde öncü bir rol oynuyor.

Çikolata

Aromsa olarak, çikolatanın karşı konulmaz duyusal deneyiminin tat, koku, ağızda bıraktığı his, görünüm gibi birçok lezzet bileşeninden oluştuğunu ve farklı uygulamaların farklı formüller gerektirdiğini biliyoruz. Bu nedenle kalıplı, dolgulu, ikramlık gibi tüm uygulamalar için geniş bir aroma portföyümüz bulunmaktadır.

Çikolata 5 temel duyu kullanılarak tüketilen bir üründür. Ancak çikolata tüketirken kullanılan duyulardan en önemlileri koku ve tat duyularıdır. Çikolatayı koklayarak farklı aromatik notların karışımını ve yoğunluğunu hissedebilirsiniz. Ve tabi ki çikolatayı tadarak da en temel çikolata tadının yanı sıra çeşitli aromalar ile çikolataya kazandırılan daha zengin aromatik notları ve ağız dolgunluğunu hissedebilirsiniz. Çikolatalı ürünlere olan düşkünlüğü pekiştirmenin en kestirme yolu aromalar ile farklı tatları yakalayabilmektir. Üstelik doğru aroma ile çikolatalı ürünlerin bağımlılık yaratan lezzetine dokunmadan, sadece belli özelliklerin altı etkileyici şekilde çizilebilmektedir. Aromsa, kendi ürettiği fındık, vanilya, vişne gibi özgün ekstraktları ile, çikolatanın doğallığını koruyarak bu etkileyici değişimi sağlayabilmektedir.

En keyifli çikolata deneyimlerini yaşatmayı amaçlayan mikrokapsül aromalarımız ile sunduğumuz yoğun tatlarla ürünlere farklılık katıyoruz. Camarom markalı aromamız ile, çikolatanın yapısını zenginleştiriyor, ürünün içerisine renkli tanecikli parçalar katarak çekici ve hoş bir görüntü oluşturuyoruz. Yapısal olarak daha kıtır ve keyifli bir ürün ile, çiğnedikçe ortaya çıkan aromanın daha uzun süre ağızda kalmasını sağlıyoruz.