SOSLAR VE ŞURUPLAR

Meyve çeşitleri, meyve püresi veya konsantreleri, çikolata, fındık, karamel, vanilya gibi pek çok bileşenle ürettiğimiz sos ve şuruplarımızla ürünlere lezzet katıyoruz.

Gelişen teknoloji ve lezzet portföyüyle birlikte sosların yapı ve tat özellikleri de değişiklik göstermiştir. Aromsa, fırıncılık ürünlerine uygun ısıya dayanıklı soslar, bebek ve çocuk ürünlerine uygun meyve püreli soslar, fonksiyonel soslar, süt ürünlerinde ısı dayanımı yüksek soslar gibi prosese uygun, stabil ve raf ömrü süresince organoleptik özelliklerini muhafaza edebilecek ürünler geliştirmektedir.

Tüm soslar, uygulanacağı ürüne ve üretim sürecine göre laboratuvar koşullarında pilot denemelerle tasarlanmakta ve ileri teknoloji kullanılarak yüksek kalite standartlarında üretilmektedir. Aromsa olarak, tüketici memnuniyetine önem veriyor, iş ortaklarımızın beklentileri doğrultusunda formülasyonlar geliştiriyor ve soslarımızın son ürünün üretim sürecindeki adaptasyonu için teknik destek sağlıyoruz.

Karamel Şurupları

Karamel şuruplarının rengi, sarıdan açık kahverengi tonlarına doğru değişmektedir. Başlıca kullanım alanları kek, pastacılık ürünleri, dondurma, şekerleme, tatlı soslar ve içecek gruplarıdır.

Uygulama Alanları

  • Süt ve süt ürünleri: UHT süt, kefir, prebiyotik içecek, sporcu içeceği sosları, krema, peynir sosları ve meyveli yoğurt preparatları
  • Dondurma: Dekoratif amaçlı ya da dolgu olarak kullanılan dondurma sosları
  • Fast food: Dondurma sosları ve milkshake sosları
  • Fırıncılık ve pastacılık: Isıl stabilitesi yüksek, düşük su aktiviteli ve uzun raf ömürlü kek, kurabiye, kruvasan sosları, sütlü şerbetli tatlıların sosları
  • Şekerleme ve çikolata: Şeker, sakız ve çikolata dolguları