SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

Vazgeçilmez besin kaynağını
hayranlık uyandıran lezzetlerle buluşturuyoruz.

Aromsa, sütlü ürünler kategorisinde yer alan tüm ürünler için farklı çeşitlerde aromaları, üstün kalite ve lezzet anlayışıyla üretmeye ve yeni tatları geliştirmeye devam etmektedir.

Gelişen teknolojik koşullar ve tüketicilerin alternatif arayışı, üreticileri süt ve süt ürünlerinde daha yenilikçi olmaya zorluyor. Raflara çıkan süt ürünlerinde kişiye özel seçimlerin ve fonksiyonel özelliklerin geliştirilmesine bağlı olarak tüketim de gün geçtikçe artıyor. Sağlık, doğallık gibi vurguların önem kazanması, süt ve süt ürünlerinin tüketimini cazip hale getiriyor.

Her yaş grubunun bu ürünlere yönelmesinin farklı bir sebebi bulunuyor. Çocukların seveceği tatlarda sütler, yetişkinlere göre masum atıştırmalık olan meyveli yoğurt ve dondurmalar, bilindik tatlı algımızın dışında alternatif bir grup oluşturuyor. Elbette sofralarımızdan eksik olmayan geleneksel lezzetimiz yoğurt ve ayranı da unutmamak gerekiyor. Bu grubu çocuklara da sevdirmek için ürünlerde yapılan yenilikçi çalışmalar, bu ürün grubunun da yükselen trendler arasına yerleşmesinde oldukça etkili oluyor.

Son zamanlarda raflarda, spor yapan tüketicileri hedef alan farklı lezzetlerdeki protein içecekleri; laktozsuz sütleri, probiyotik süt ve süt ürünlerini, sıcak havaların vazgeçilmezi haline gelen smoothieleri ve milkshakeleri zengin aroma ve meyve alternatifleriyle görüyoruz. Alternatiflerin ve farklı tatların hızla çoğalmasına bağlı olarak, süt sektörü bu hızlı değişime çabuk cevap veriyor diyebiliriz.

Bu süreçte Aromsa olarak iş ortaklarımızı yalnız bırakmıyor, sürekli yeniliğin ve farklılığın beklenildiği tüketim ağında, rekabet yönünü arttıran en büyük destekçileri oluyoruz. Ar-Ge merkezimizde çalıştığımız farklı lezzet alternatiflerini, farklı proses olanaklarını üretici firmalar ile paylaşıyoruz. Globalde sektör trendlerini yakından takip ederek, yurt içinde de bu trendleri hayata geçirmek için, üretici firmalar ile iş birliği yapıyoruz.

Sütlü Ürünler Ar-Ge Merkezinde, endüstriyel üretime uygun çalışılan son ürünler, aynı zamanda iş ortaklarımızın ekipmanlarına ve üretim koşullarına adapte edilmekte, ürünün reçeteden başlayıp, raflarda yerini almasına kadar tüm aşamalarında rol oynamaktayız. Çalışmalar talep doğrultusu ile birlikte, inovatif ve proaktif olarak sunulmaktadır. Homojenizasyon ve UHT ünitelerimizin yer aldığı pilot üretim ünitemizde, iş ortaklarımızla birlikte, kendi işletmelerindeki koşullara uygun bir şekilde denemelerini beraber gerçekleştirebilmekteyiz.

Süt ve süt ürünleri Kategorisinde Uygulama Yaptığımız Alanlar

 • Aromalı Sütler
 • Sütlü Meyveli İçecekler
 • Protein ve Mineral İlaveli Sütlü İçecekler
 • Fonksiyonel İçecekler
 • Yoğurt
 • Fermente İçecekler - Kefir
 • İçilebilir Yoğurt
 • Donmuş Yoğurt
 • Smoothie
 • Milkshake
 • Süt Bazlı Soğuk Kahveler
 • Peynir Grupları
 • Margarin ve Çeşnili Tereyağı
UYGULAMA ÇALIŞMALARI
Aromsa | Yaratıcı Çözüm Ortağınız | Süt ve Süt Ürünleri | Aromalı UHT ve Pastörize Süt

Aromalı UHT ve pastörize süt

Muz, çilek ve çikolata tatlarına alternatif, farklı kombinasyonda aromalar ve şeker tadı arttıran aroma alternatifi çalışmaları yapıyoruz.

Süt ve meyve suyunun karışımı ile elde edilen, kıvamlı içeceklerin, talep edilen bölgelere göre farklı tat alternatifi çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Meyve suyu olarak tüketmeye alıştığımız tatlara süt ile birlikte sağlık katıyoruz. Özellikle hem meyve suyu hem süt tüketimi sağlayan ve bu iki ürünü birleştirirken çok lezzetli farklı seçenekler sunan bu tarz ürünler, süt tüketimini sevmeyen çocuklar ve büyükler için meyve suyu tadında ama süt içeren alternatif bir besin kaynağı olmuştur.

Aromalı, vitamin ve mineralce zenginleştirilmiş fonksiyonel içecekler

Çocuklar ve gençler için, iddialı ürünlerin, farklı meyve aromaları ile, tercih edilebilirliğini yükselten çalışmalar yapıyoruz. Bu grupta büyüyen pazara inovatif alternatiflerimiz ile destek oluyoruz.

Aromsa | Yaratıcı Çözüm Ortağınız | Süt ve Süt Ürünleri | Ayran

Aromalı İçilebilir Yoğurt, Ayran

Geleneksel tatlara alternatif olarak, yenilikçi tatlar ile tamamlanmış ürün çeşitleri hazırlıyoruz. Tuzlu ayranımızı baharat notları ile zenginleştiriyoruz. Daha farklı tüketmek isteyenler için, tuz yerine şekerli reçeteler çalışıyor ve meyve tatları ile zenginleştirerek harika içilebilir yoğurtlar oluşturuyoruz. İçilebilir yoğurt kategorisi gibi tok tutan, besleyici yönü kuvvetli ürünler, süt ürünleri tüketmeyi sevmeyen son tüketicilerin ilgisini çekiyor ve inovatif çalışmalara yönelik talebin de artmasını sağlıyor.

Aromalı Süt Bazlı Tatlılar

İçilebilir kıvamda, geleneksel tatlar ile kombin edilmiş sütlü tatlı bazları hazırlıyoruz. Kaşık ile yemeye alıştığımız kazandibi ya da muhallebiyi kadifemsi bir kıvamda içerek tüketme deneyimi ile, ürünlere fonksiyonel bakış açıları kazandırıyoruz.

Aromsa | Yaratıcı Çözüm Ortağınız | Süt ve Süt Ürünleri | Yoğurt

Yoğurt

Türk yemek kültürünün önemli parçası olan yoğurt, protein, kalsiyum, vitamin ve mineral kaynağıdır. Yoğurttaki ustalığımız ile çocuk ve yetişkin grubun damak zevkine göre farklı tat seçenekleri sunuyoruz. Yoğurdun geleneksel bilinirliğini, yeni nesillere inovatif çalışmalar ile aktarıyoruz. Çocuklar için vazgeçilmez olan çilek, orman meyveli ve tropik tatları, bisküvi, kurabiye tatları ile zenginleştiriyoruz. Ayrıca tahıllı ve kuru yemişli alternatifler oluşturuyoruz.

Aynı zamanda kilo kontrolü yapanlar için yoğurdu masum bir kaçamak haline dönüştürecek harika tatlı alternatifleri yapıyoruz. Yine geleneksel yoğurduğumuza protein takviyesi yapılarak ve çeşitli aroma alternatiflerimiz ile zenginleştirilerek bir sporcu ürününe dönüştürüyoruz.

Peynir Grupları

Geleneksel peynir gruplarına alternatif olarak, çocuklar için çalışılan, çikolatalı ve meyve tadı alternatifli, ürün grubuna ilgiyi arttıran inovatif çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Enzim modifiye peynir grubu, peynirlerin kontrollü sıcaklıkta ve sürede enzimatik olarak parçalanması ile peynir lezzetinin geliştirildiği ürünlerdir.

Aromsa | Yaratıcı Çözüm Ortağınız | Süt ve Süt Ürünleri | Margarin

Margarin

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi ve birçok yemeğe lezzet veren, hepimizin severek yediği margarin; lezzetini süt, tereyağı ve krema tatlarından almaktadır.

Margarin ürünleri için yağ ve suda çözünen tereyağı, krema ve süt aroma çözümlerimiz ve sıvı yağlarda yağda çözünen birçok aroma alternatiflerimiz bulunmaktadır.

Margarinde yenilikçi tatlar olarak avokado-yeşil limon kombinasyonu, baharatlı bal kabağı, acı kırmızı biber, bahçe bitkileri ve sarımsak kombinasyonu, badem ve ceviz, tuzlu karamel, domates-bahçe bitkileri ve hindistan cevizi ön plandadır.

Laboratuvarlarımızda iş ortaklarımız ile birlikte çalışıyor, margarin pilot üretim tesisimizde deneme üretimleri yapıyor, ürün ve prosesle ilgili her konuda teknik destek sağlıyoruz.