TUZLU ÜRÜNLER

Gıda teknolojisindeki gelişmeler, hızlı yaşamın sonucu olan kısıtlı zaman ve yoğun iş temposu nedeniyle değişen yemek yeme alışkanlıkları, kişileri daha pratik olmaya ve tüketime hazır gıdaları kullanmaya yönlendirmiştir. Hazır gıdaların, tüketim kolaylığı, çeşitliliği ve kalitesi bu ürünlere olan talebi arttırmaktadır. Ürün kalitesinin geliştirilmesindeki öncelikli amaç ise, hazır gıdalarda ortaya çıkan lezzet kayıplarının ortadan kaldırılmasını ya da en aza indirilmesini sağlamaktır. Bu gıdalarda lezzetin en büyük tamamlayıcısı olan aromalar, Aromsa’nın ileri teknolojisi ve uzman kadrosuyla geliştirilmektedir.

Aromsa olarak, tuzlu ürünler kategorisinde yaptığımız yenilikçi çalışmalar ile alıştığımız geleneksel ve yöresel lezzetleri, endüstriyel ölçekte de elde edebilmek iş ortaklarımıza çözümler sunuyoruz.

Tuzlu ürünler için çözümlerimiz, çeşitli içerik türleri kullanılarak oluşturulan kompleks karışımlardır. En üst seviye lezzeti veren ürünlere ek olarak, ağız hissinin zenginliğini arttırmak için ekstraktlar, ısıl işlem aromaları, mayalar veya enzim modifiye süt ürünleri gibi dikkatlice seçilmiş başka bileşenler de içerebilirler.

Lezzet uzmanlarımız, iştah açıcı ürününüze dayanılmaz lezzetler katıyor.

Aromsa olarak, gelişen gıda pazarı ve buna paralel olarak değişen tüketici isteklerine cevap verebilmek amacıyla farklı ürünlerde uygulamalar ve Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. Geliştirilen ürünler, eğitimli panelist gruplarımız tarafından değerlendirilerek lezzet profilleri çıkartılmaktadır.

Aromalar ve Baharat Karışımları ile
Tuzlu Ürünler Kategorisinde Uygulama Yaptığımız Alanlar

  • Cips, Çerez ve Çerez Kaplama
  • Kraker
  • Tuzlu Soslar ve Salata Sosları
  • Şarküteri, Beyaz Et Ürünleri ve Deniz Ürünleri
  • Hazır Çorba ve Bulyonlar
  • Çeşnili Peynirler
  • Marinatlı Ürünler, Kırmızı ve Beyaz Et İçin Farklı Lezzette Kaplamalar
  • Turşu, Sirke, Salamura
  • Dondurulmuş Gıdalar

Tüm bu çalışmalar sonucunda, Aromsa'nın tuzlu ürünler için geliştirdiği aroma portföyü, iş ortaklarının en doğru ve en sevilen ürünü pazara sunmalarına katkıda bulunmaktadır.

Aromsa - Yaratıcı Çözüm Ortağınız - Tuzlu Ürünler

Tuzlu Ürünlere Uygun Aromalarımızı Keşfedin

Aromsa, toz ve sıvı aromalara ek olarak, tuzlu ürün kategorisinde, kullanım amacına en uygun formda özel aromalar sunuyor.

Aromatisyenlerimiz, uygulama uzmanlarımız, ileri teknoloji uzmanlarımız ve başarılı şeflerimizden oluşan Tuzlu Ar-Ge Uygulama Takımımız ile iş ortaklarımızın ihtiyaçlarına en uygun tuzlu lezzet çözümlerini, baharat karışımlarını ve fonksiyonel sistemleri sunuyoruz.

Günümüzde, tüketicilerin çok tercih ettiği daha sade içerikli, “Temiz Etiket” ve daha sağlıklı ürünleri elde etmek için; ürünlerde yağ ve tuz azaltma çalışmaları yapıyoruz. Yağ ve tuz azaltmak ve doğal içerik kullanımını desteklemek için iş ortaklarımızın reçete ve formülasyonlarında iyileştirme yapmalarına destek oluyoruz.