Aromsa Covid-19 Önlemleri

MART 2020
Aromsa | Bizden Haberler | Önce Kalite Dergisi Röportajı

Değerli İş Ortağımız,

Kurumumuz, Çin’in Wuhan Bölgesinde ortaya çıkan ve küresel sağlık tehditi haline gelen Covid-19 (Korona Virüsü Hastalığı) hakkında Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili bakanlıklar ile Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi kurumların tüm güncel yayınlarını ve haberleri yakından takip etmektedir.

Bugün itibariyle virüsün insan sağlığını etkilediği yönündeki haberler dışında, gıda maddelerine bulaşması ile ilgili herhangi vaka bulunmamaktadır. Bununla beraber uluslararası bir çok kaynağı incelediğimizde, gıdalara bulaşması ile ilgili kesinleşmiş bilgiye de rastlanmamıştır. Bu virüsün havada uzun süre aktif olmadığı, yeterli tedbirler alındığında yüzeyler üzerinden bulaşmasının şu anki bilimsel verilerle mümkün olmadığı da bilinmektedir.

Şirket içi uygulamalarımız hakkında sizleri bigilendirmek isteriz;

• Çalışanlarımızın, kişisel hijyen ve hijyenik davranış şekilleri konularındaki farkındalıkları en üst seviyeye getirilmiş olup buna ek olarak Koronavirüs tehlikesinden nasıl korunulacağı konusunda bilgilendirmişlerdir.
• Çalışanların seyahatlerinin kısıtlanması ve yasaklı ülkelere seyahat etmiş veya transit noktası olarak kullanmış çalışanların kendilerini 14 gün boyunca karantinaya alınmaları sağlanmıştır.
• Gerekli olması halinde çalışanların evde çalışabilmeleri için mevcut video konferans imkanlarından faydalanmaları sağlanmıştır.
• Üretim ve sevkiyatın kesintisiz devam etmesi için tüm süreçler gözden geçirilmiş, kademeli iş sürekliliği planlanları oluşturulmuş ve tatbikatları gerçekleştirilmiştir.

Aromsa, bu konuda sahadaki faaliyetlerini dikkatle yerine getirmeye devam etmekte ve tüm imkanlarını sonuna kadar kullanmaktadır.

Diğer taraftan tedarikçilerimizden bu kapsamda anlık bilgi alınarak konuyu takip etmekteyiz. Tarafımıza yansıyan herhangi bir kısıtlama bilgisi bulunmamaktadır. Ancak, daha uzun süren sınır bekleme süreleri veya her ülkenin kendine özgü kısa vadeli ihracat kısıtlamaları nedeniyle kontrolümüz altında olmayan kısa süreli bazı aksamalar ortaya çıkabilir.

Olağan prosedürlerimiz uyarınca müşterilerimiz ile her zaman yakın temas içinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Teslimat koşullarında ihtiyacınız olan ürünlerimizi etkileyen bir durum olması halinde, sizlerle en kısa sürede irtibata geçip gerekli bilgileri vereceğiz.

Her zaman işimizin merkezinde olan gıda güvenliğini ve hijyeni bu süreçte en üst seviyede tutuyor; değerlerimizi ve çalışanlarımızı en üst düzeyde koruyarak aralıksız üretim, sevkiyat ve Ar-Ge çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ülkemize ve tüm dünyaya sağlıklı günler dileriz.

Aromsa