Yeni Yılda Sütlü Ürünler Çiçeksi Tatlar Ve Baharatlar İle Buluşuyor

OCAK 2024
Aromsa | Bizden Haberler | Yeni Yılda Sütlü Ürünler Çiçeksi Tatlar Ve Baharatlar İle Buluşuyor

Süt ve sütlü ürünler kategorisi son yıllarda inovatif yaklaşımlar ve yenilikçi deneyimler ile karşımıza çıkmaktadır. Öncesinde daha çok tek başına ilave tatlara ihtiyaç duymaksızın tüketmeyi tercih ettiğimiz bu kategori, son yıllarda genel gıda trendlerini yakından takip ederek, kategoriyi renklendiren yeni tatlar ile tüketiciler ile buluşmaktadır.

Bu yıl çiçekler ve baharatlar ile zenginleştirilmiş ürünleri raflarda daha çok görmeyi bekliyoruz.Çeşitli bitkiler, ekstraklar, ve tohumlar hem yeni lezzetler meydana getirirken fonksiyonel içerikler ile de iddialı ürünler grubunda inovatif fırsatlar oluşturacaktır.

Sütlü ürünler kategorsindeki bu fırsatları süt ve fermente süt ürünleri olarak iki grupta değerlendirmemiz mümkündür.

Sütlü ürünlerde, melisa, gül, papatya tatları hem tat profilleri hem de bedensel ve zihinsel rahatlatıcı etkileri ile tercih edilirliği yüksek tatlar arasındadır. Aynı zamanda son dönemde meyveler ile kombinlenen süt bazlı kahve kategorisi lavanta, zerdaçal, gül ve keçi boynuzlu içerikler ile daha da ilgi çekici hale gelmektedir. Bu tatları aynı zamanda, karabiber, chili, nane, tarçın gibi lezzetler ile daha da güçlendirmek yeni deneyimlere açık tükeciler için heyecan uyandırmaktadır.

Fermente ürünlerde “golden tatlar”

Yoğurt, kefir ayran gibi fermente ürünlerde zencefilli, zerdaçallı “golden tatlar”, bağışıklığı destekleyici bilinirliği ile hem keyif veren hem de sağlıklı bir ürün seçeneği sunmaktadır.Bununla birlikte nane, dereotu, sarımsak ayran kategorisinde kendini gösteren ilgi çekici tatlardandır. Kahvaltılarda tüketimi, çorbaya tariflerinde yer alması ve cipsler ile sos olarak tüketme gibi birçok tüketim alternatifi olan labne ve sürülebilir peynirler ise yeni tatlar ile kategorisini genişletmektedir. Bahçe bitkileri, jalepeno, soğan, sarımsaklı kombinler, kuru domates, biberiye, fesleğen bu ürünlere en yakışan tat karakterleri arasındadır.

Sütlü ve süt ürünleri, farklı tatlar ile gösterdiği uyum nedeni ile trendleri takip etmekte öncü bir kategori haline geldi diyebiliriz. Ürün yelpazemizde bulunan binlerce farklı tat profiline sahip aroma vericilerimiz, çeşni ve ektstraklarımız ile gelişen bu kategoriyi destekliyoruz.

Sütlü ürünler uygulama laboratuarımızda, üretim şartlarına yakın proses koşulları ile hazırladığımız numuneleri üretici firmaların beğenisine sunuyor, fikirlerimizi birlikte geliştirerek bir ürünün raflarda yerini alması yolculuğunu paylaşıyoruz.

Aromsa olarak, global trendleri yakından takip ediyor, iş ortaklarımızın projelerinde proaktif ve inovatif yaklaşımlarımız ile yanlarında oluyoruz. Yeni fikirleri paylaşmada ve geliştirmede üretici firmaların önemli bir partneri olmaktan mutluluk duyuyoruz.