Hayata Lezzet Katan Aromsa’ya “Türkiye Mükemmellik Ödülü”

KASIM 2019
Aromsa | Bizden Haberler | Hayata Lezzet Katan Aromsa’ya “Türkiye Mükemmellik Ödülü”

Başarılı biçimde yönetilen ve kaliteyi içselleştirmiş kurumlara verilen, iş dünyasında ayrıcalıklı ve prestijli bir konuma sahip olan EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) “Türkiye Mükemmellik Ödülü” nün sahibi Aromsa oldu.

1982 yılında kurulan ve %100 Türk sermayeli firma olan Aromsa bugün 340 çalışanı ile gıda aromaları tasarım ve üretimi konusunda dünya devleri rekabet etmektedir.

Düzenlenen törende Aromsa’nın Kurucusu ve Genel Müdürü Sn. Murat Yasa ile Genel Müdür Yardımcısı Melis Yasa Aytaman ödülü KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Görgün Özdemir’in elinden aldı.

Ödül töreninde duygu ve düşüncelerini paylaşan Aromsa Genel Müdürü Sn. Murat Yasa ise konuşmasında; 2012 yılında ilk kez tanıştıkları EFQM Mükemmellik Model’inin yol göstericiliğinde ve KalDer’in koçluğunda 2015 yılında MAP’19 (Mükemmel Aromsa Projesi 19) projesini başlattıklarını belirten Yasa, saha ziyaretine gelen KalDer mensubu değerlendiricilerin kapanış toplantısında yaptıkları konuşmalarıyla, üzerlerinde yarattıkları olumlu motivasyonun altını çizerek, geleceğe emin adımlarla yürüyen kocaman ve sımsıkı kenetlenmiş bir Aile olduklarına inançları ve ileriye dönük vizyonlarına katkıları için her birine teşekkür etti.

Aromsa | Bizden Haberler | Hayata Lezzet Katan Aromsa’ya “Türkiye Mükemmellik Ödülü”

Aromsa Ailesi olarak nice başarıları hep birlikte ve aynı heyecanla kutlayacağına inancını paylaşan Yasa;

Bugün bu aldığımız ödül varmak istediğimiz hedefte bir etap. Bunu daha da ileriye götürüp, Aromsa’nın daha uzun yıllar ülke ekonomisine katkı sağlamasını ve hizmet vermesini hedefliyoruz.

Geçen yıl Aromsa ülkeye katma değer yaratmada ilk 250 firma arasına girmeyi başardı ve Deloitte danışmanlık şirketi tarafından “En İyi Yönetilen Firma” ödülünü almayı başardı.

Aromsa’nın bugünlere gelmesinde, yerli gıda sanayiimizin büyük katkısı vardır. Hepsine şükran borçluyum.

Aromsa şimdiye kadar ki tüm yatırımlarını öz sermayesi ile yaptı ve büyümesini Ar-Ge ‘ye dayanan organik yollardan gerçekleştirdi. Biz şirket olarak yapıyı hantallaştırıp iş ortaklarımıza servis kalitemizi düşüren son yılların modası kısa vadeli ciro arttırıcı şirket satın almaları ile gerçekleştirilen ciro arttırma yollarını sevmiyoruz.

Ben Aromsa ‘yı bir senfoni orkestrasına benzetirim. Senfoni orkestralarında eğer müzisyenlerden biri bile aksarsa, dünyanın en iyi orkestra şefi bile o orkestrayı yönetse başarılı bir eser ortaya çıkmaz.

Aromsa 339 aslanın sanatlarını icra ettiği ahenkli bir bütündür. Ülkemize daha uzun yıllar aynı kalitede servis vermeyi umuyoruz. Bugün aldığımız “Mükemmellik Ödülü” de bizim yeni MAP20 (Mükemmel Aromsa Projesi 2020) hedefimizde bir basamak olacak. Aromsa için içinde bulunduğumuz an geçmişte kalır biz hep ileriyi düşünürüz.” dedi.

TÜSİAD ve KalDer tarafından, bu yıl “Çözüm Özünde” temasıyla gerçekleştirilen 28. Kalite Kongresi’nin ilk gününde Aromsa Satış, Pazarlama ve Ar-Ge den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sn. Melis Yasa Aytaman ise Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kapsayıcılık başlığı altındaki oturumda yer aldı.

İş hayatında kadının yeri ve önemini vurgularken, değerlerini Dürüstlük, Akılcılık, Sürekli İyileştirme, Sorumluluk ve Müşteri Duyarlılığı olarak tanımlayan Aromsa’nın her geçen gün gelişmeyi hedeflediğini, Türk firması olarak faaliyet gösterdikleri tüm coğrafyalar için çözüm ortağı olmayı ve ekonomik, çevresel ve toplumsal gelişime katkı sağlamayı taahhüt ettiklerinin altını çizdi.