İçecek Üretiminin Uzun Yolculuğu

Drinktech Dergisi AĞUSTOS 2018
Aromsa | Bizden Haberler | İçecek Üretiminin Uzun Yolculuğu

Fikir ve inovasyon

Tarih boyunca insanoğlu, kendini ve çevresini geliştirmek için sürekli bir arayış içindedir. Bu arayış, hep yeni fikirlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Rekabetçi bir dünya olan içecek endüstrisinde de yeni fikirler üretmek, pazarda rakiplerden ayrışmanın anahtarıdır.

İçecek tasarımı ve üretimi için; kaliteli ürünler, doğru reçete mühendisliği ve yeterli makine-ekipman alt yapısı gerekmektedir. Tüm bu olguların yanı sıra deneyimli ve bilgili insan gücü olmadan bu mühendislik yapılamaz.

Aromsa | Bizden Haberler | İçecek Üretiminin Uzun Yolculuğu

Doğru iş ortağı ile çalışmak

İçecek sektörü genel olarak AR-GE ve dolayısıyla laboratuvar temeli üzerine kurulmuştur. Üretimden pazarlamaya ve satışa kadar birçok önemli faktörün etken olduğu bu sektörde, kazanım veya kayıplar ile ürünün yaşam sürecini etkileyen en önemli olgu laboratuvar altyapısı ve sistemidir. Bu yapının hızlı, doğru ve güvenli hareketleri sistemin başarısında büyük paya sahiptir.

Laboratuvarlarda doğruluğu, güncelliği ve güvenilirliği sağlamak, sürdürmek ve iyileştirmek önemlidir. Deneyimli ve bilgili insan gücü ile doğru bir laboratuvar alt yapısı birleştirildiğinde, fikirler gerçeğe dönüştürülebilir.

Son yıllarda tüketicilerin beğenisine sunulan içecek çeşitliliği oldukça artmıştır. Üreticiler; tek ürün yerine, aynı anda çok sayıda ürünü piyasaya sunup, pazarın çeşitli segmentlerine ulaşmayı tercih etmektedirler.

Aromsa | Bizden Haberler | İçecek Üretiminin Uzun Yolculuğu

Teknolojinin gelişimi ile birlikte, firmaların tüketicilerle iletişimi çok yönlü olarak artmaktadır. Bu nedenle, içecek üreticilerinin, tüketici ihtiyaç ve beklentilerini daha iyi anlaması ve isteklerini kısa sürede hayata geçirmesine kadar olan tüm süreçlerde, ürün yaşam döngüsünün doğru yönetilmesi gerekmektedir. İçeceklerin uzun yolculuğunda en önemli yol arkadaşı ürünlerde kullanılan aromadır. Aroma, tüm geçişlerde ürünün pasaportudur. Tüketicilerin içeceği beğenmesi ve kabul etmesi, içeceğin uzun yolculuğunun konfor içinde sürdürülmesini ve devamlılığını sağlamaktadır.

Aromsa; bilgi birikimi, deneyimi, kaliteli ürünleri, gelişmiş laboratuvar altyapısı ve pilot tesisleri ile içecek üretiminin bu uzun yolculuğunun her adımında üreticiler ile beraberliğine çok önem vermektedir. Aromsa olarak dünyada ve Türkiye’de takip ettiğimiz ürün ve lezzet trendlerini iş ortaklarımız ile paylaşıyor, farklı ve yenilikçi ürünler geliştiriyoruz. Fikirleri ürüne dönüştürme yolculuğunda iş ortaklarımız ile birlikte çalışmaktan ve ürünlere lezzet katmaktan mutluluk duyuyoruz.