İki Büyük Ödül Birden Kazandık

AĞUSTOS 2023
Aromsa | Bizden Haberler | Melis Yasa Aytaman, Capital Dergisi Taider İş'te Aile Eki

Kuzey Yıldızı Programı’nda hem “Büyük Ödül”ün sahibi olan hem “Çalışanlar” kategorisinin birincisi olan Aromsa’nın ikinci kuşağı ve yönetim kurulu üyesi Melis Yasa Aytaman, “Değerlendirme sürecinde eksiklerimizi görme ve tamamlama fırsatı elde ettik” diyor.

Aromsa bu yıl TAİDER’in 6’ncısını gerçekleştirdiği Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Programı’nda hem Büyük Ödülün sahibi oldu hem “çalışanlar” kategorisinin birinciliğini kazandı. Kuzey Yıldızı Programı’nın firmalarının sürdürülebilirlik yolculuğunda güncel bir yol haritası sunduğunu söyleyen Aromsa’nın ikinci kuşağı ve yönetim kurulu üyesi Melis Yasa Aytaman, “Değerlendirme sürecinde eksiklerimizi görme ve tamamlama fırsatı elde ettik” diyor. Aytaman Kuzey Yıldızı Programı’na katılma nedenlerini ve programın sonunda elde ettikleri kazanımları şöyle anlatıyor:

Çalışan mutluluğu

“Bir şirket ancak çalışanları mutlu ise sürdürülebilir başarılara imza atabilir. Kuzey Yıldızı Programı’nı sürdürülebilirlik yolculuğumuzda güncel bir yol haritası sunan, kollektif öğrenmeyi destekleyen, paydaş katılımına önem veren ve en önemlisi aksiyon odaklı olan bir program olarak faydalı bulduk. 41 yıllık Aromsa yolculuğunun 18 yılına aktif olarak katkı sağlamış ve bütününe de tanık olmuş bir üyesi ve 2’nci kuşak temsilcisi olarak Aromsa’yı çok sağlam temeller üzerine kurulmuş, kişiden bağımsız sistemsel işleyişe azami önem veren, kurumsallaşmış, siyasi ve ekonomik belirsizlikler içinde sürecini doğru yürüten, kriz yönetiminde başarılı, dinamik kadrosuyla fark yaratan ve esneklik gösterebilen bir aile firması olarak özetleyebilirim.

41 yıllık aile şirketi

Aromsa Şubat ayında 41’inci yılını doldurmuş ve kurumsallaşmış bir aile şirketi olarak her zaman insan kaynaklarına önem verdi. Bunun bir örneği olarak bu yılın başında bağımsız bir kuruluş tarafından yapılan Türkiye’nin en mutlu işyerleri araştırmasında ödüle layık görülmemiz, çalışanlarımızın bize verdiği en değerli geri bildirim olarak bizi mutlu etti ve gururlandırdı. TAİDER’in organize ettiği Kuzey Yıldızı Programı’nda sürekli gelişim yolculuğumuzda 6 ayrı kategoride sistematik bir şekilde daha neleri iyi yapabiliriz konusunda kendimizi değerlendirmek ana motivasyon kaynağımız oldu.

En yüksek puan

Öncelikle değerlendirme aşamasındaki tüm süreçlerde 2 gün boyunca ben de bizzat bulunmayı arzu ettim ve değerlendirmeye gelen arkadaşların büyük bir titizlikle her kategoriyi derinlemesine irdelediğine şahit oldum. İrdelenen her kategori sonucu yapılan yorumlar ve geri bildirimlerden kendimize olumlu anlamda daha da gelişmemizi sağlayan, pay çıkardığımız önemli noktalar oldu. Bu bağlamda değerlendiricilerimiz Hakan Akşaroğlu, Tuba Ünlü ve Murat Güney’e, organizasyonda ve ödül sürecinde emeği geçen herkese ve Türkiye’de aile şirketlerinin gelişimi için böyle bir platform yaratma vizyonunu ortaya koyan TAİDER yönetimi ve üyelerine gerçekten teşekkür ederiz. Bu programla hem “Çalışanlar” kategorisinde hem Kurumsal Yönetim, İş Modeli, Gelecek Nesiller, Çalışanlar, Çevre ve Toplum olmak üzere 6 kategori ve 228 kriter sonucundaki değerlendirmede en yüksek puanı alarak “Büyük Ödül”e hak kazanmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.