2022 Yılı Gıda Sektöründe Ar-Ge’ye En Fazla Harcama Yapan Şirketler Arasında 2. Olduk

KASIM 2023
Aromsa | Bizden Haberler | Sürdürülebilir Ar-Ge Ve İnovasyondan Gıda Aromalarında Liderliğe 41 Yıl

Murat Yasa tarafından 1982 yılında İstanbul’da kurulan ve 2023 şubat ayında 41. yılını tamamlamış, %100 Türk sermayeli 2. jenerasyon bir aile şirketi olarak faaliyetlerimize 1990 yılından bu yana Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde devam ediyoruz. 3 ana odak alanımız: Yaratıcılık, İnsan ve Sürdürülebilirlik. 2022 yılında 2. Sürdürülebilirlik raporumuzu yayınladık.

Türkiye’de 7 fabrikamız ile üretim ve Ar-Ge odaklı faaliyetlerimizi sürdürürken, Almanya’nın Emmerich kentinde 2 fabrika ve uygulama laboratuvarlarımız bulunmaktadır. Türkiye’de pazar lideri konumumuzun yanı sıra, Rusya, Orta Doğu, Avrupa, Türki Cumhuriyetler de dahil olmak üzere dünyada 80’e yakın ülkeye ihracat yapıyoruz.

2013 yılında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenen Ar-Ge Merkezimizle iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını öngörerek yeni ürünler ve projeler geliştiriyoruz. Kısa süre evvel Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’mizde bulunan Analiz Laboratuvarımız etilen oksit, pestisit, pH, yoğunluk, akrilamid ve patulin analizleri için “TÜRKAK Akreditasyonu” aldı.

Gıda sektörünün “yaratıcı lezzet ortağı” olarak çok geniş bir aroma portföyü olmak üzere ekstraktlar, sos ve şuruplar, karamelize şeker, karamel renklendirici, meyve tozları, çeşni ve baharat karışımları, emülsiyonlar, enzim modifiye süt ürünleri tasarlıyor, üretiyor ve sunuyoruz. Fırıncılık, sakız, şekerleme ve çikolata, süt ve süt ürünleri, tuzlu ürünler, içecekler hizmet sunduğumuz kategoriler arasında.

Son dönemde aldığımız ödüller arasında; 2023 yılında 6.’sı düzenlenen Taider Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Programı’nda, hem “Çalışanlar” kategorisinde hem de Kurumsal Yönetim, İş Modeli, Gelecek Nesiller, Çalışanlar, Çevre ve Toplum olmak üzere 6 kategori ve 228 kriter kapsamındaki değerlendirme sonucunda en yüksek puanı alarak “Büyük Ödül”e hak kazandık.

Bunun yanı sıra yine 2023 yılının başında bağımsız bir kuruluş tarafından yapılan “Türkiye’nin en mutlu iş yerleri” araştırmasında “Happy Place to Work” ödülüne layık görüldük.

İKMİB ve TİM tarafından bu sene 8.’si organize edilen İhracatın Yıldızları Lezzet Kimyasalları kategorisinde 3.’lük ödülüne layık görüldük.