Süt ve Sütlü Ürünler

Drinktech Dergisi NİSAN 2018
Aromsa | Bizden Haberler | Süt ve Sütlü Ürünler

Gelişen teknolojik koşullar ve tüketicilerin alternatif arayışı, üreticileri süt ve sütlü ürünlerde daha yenilikçi olmaya zorluyor. Raflara çıkan sütlü ürünlerde kişiye özel seçimlerin ve fonksiyonel özelliklerin artırılmasına bağlı olarak tüketim de gün geçtikçe artıyor. Sağlık, doğallık gibi vurguların önem kazanması, süt ve sütlü ürünlerin tüketimini cazip hale getiriyor.

Her yaş grubunun süt ve sütlü ürünlere yönelmesinin farklı bir sebebi bulunuyor. Çocukların seveceği tatlarda sütler, yetişkinlere göre masum atıştırmalık hissi uyandıran meyveli soslar ile zenginleştirilmiş yoğurt ya da dondurmalar, bilindik tatlı algımızın dışında alternatif bir grup oluşturuyor. Elbette sofralarımızdan eksik olmayan geleneksel lezzetimiz yoğurt ve ayranı da unutmamak gerekiyor. Bu grubu çocuklara da sevdirmek için ürünlerde yapılan yenilikçi çalışmalar, bu ürün grubunun da yükselen trendler arasına yerleşmesinde oldukça etkili oluyor.

Aromsa | Bizden Haberler | Süt ve Sütlü Ürünler

Her şeyin hızlı değişmesi ve tüketim alternatiflerinin hızla artması, bizi mutlu eden bir ürünün uzun soluklu olma şansını azaltıyor. Örneğin, tadını çok sevdiğimiz, dolabımızdan eksik etmediğimiz bir ürünün ambalajı bize zamanla pratik gelmeyip, tüketiciyi üründen uzaklaştırabiliyorken, ambalajda yapılan bir inovasyon tüketiciyi yeniden ürüne yönlendirebiliyor.

Bazen de severek atıştırdığımız meyveli bir yoğurttan zamanla sıkılıp, diğer alternatiflere yönlenme isteği duyuyoruz. Raflarda bize yeni deneyimler sunacak yeni tatlarda ürünleri görmek istiyoruz.
Kısa soluklu beğenilerden oluşan günümüz tüketim dünyasında, en büyük görev üretici firmalara düşüyor. Hızlı değişime ayak uydurmak, raflarda yenilikçi ve rekabetçi bir yüz oluşturmak, tüketici beklentilerine hızlı ve doğru cevap vermek üretici firmaların en büyük hedefleri arasında yer alıyor.

Aromsa | Bizden Haberler | Süt ve Sütlü Ürünler

Son zamanlarda raflarda, spor yapan tüketicileri hedef alan farklı lezzetlerdeki protein içecekleri; laktozsuz sütleri, probiyotik süt ve süt ürünlerini, sıcak havaların vazgeçilmezi haline gelen soğuk kahveleri, smoothieleri ve milkshakeleri zengin aroma ve meyve alternatifleriyle görüyoruz. Alternatiflerin ve farklı tatların hızla çoğalmasına bağlı olarak, süt sektörü bu hızlı değişime çabuk cevap veriyor diyebiliriz.

Bu süreçte Aromsa olarak iş ortaklarımızı yanlız bırakmıyor, sürekli yeniliğin ve farklılığın beklenildiği tüketim ağında, rekabet yönünü arttıran en büyük destekçileri oluyoruz. AR-GE merkezimizde çalıştığımız farklı lezzet alternatiflerini, farklı proses olanaklarını üretici firmalar ile paylaşıyoruz.

Globalde sektör trendlerini yakından takip ederek, yurt içinde de bu trendleri hayata geçirmek için üretici firmalar ile işbirliği yapıyoruz.

Biz her zaman beklentiye hızlı ve doğru cevap vermeyi hedefleyen dinamik bir ekip olarak, ‘’tüketici farklı arayışa yönelmeden alternatifleri biz sunmalıyız’’ ilkesiyle hareket ediyoruz. Bu ilkemiz ile birlikte çalıştığımız üretici firmalara verdiğimiz reçete desteği, sunduğumuz aroma alternatifleriyle üretilen ürünleri raflarda gördüğümüzde aynı mutluluğu ve sevinci paylaşma şansı yakalıyoruz.